70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Agencja Pracy Tymczasowej Wolin Zadzwoń 790666593

Agencja Pracy Tymczasowej Wolin Zadzwoń 790666593

Agencja pracy Tymczasowej

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest kluczowym obowiązkiem firm, których kierowcy realizują usługi transportu międzynarodowego na kraju tego państwa. Zgodnie z ustawą Loi Macron i wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie odpowiednie dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione zostało w ścisłych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Borne Sulinowo Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej opłaty za wszelką porę pracy oddziałuje na kursy pracownicze naszych firm transportowych wykonywających we Francji, a dodatkowo wymusza pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe swoich gości.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe zobowiązane są do określenia swojego przedstawiciela na placu Francji, we całych możliwych przypadkach delegowania. Mówi to zarówno kabotażu, jak i przewozu dwustronnego. Przedstawiciel tego standardu widoczny jest zbyt reprezentowanie biura we Francji, a dodatkowo dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi też wypełnić dla wszystkiego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym jest również prowadzenie ewidencji czasu pracy robionej na pola Francji. Kierowca ciężarówki powinien mieć zaświadczenie o delegowaniu w pojeździe, zgodnie z materiałem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin książce w szkoła zgodny z działającymi na kraju tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z zdrowym dodatkiem według dotychczasowej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i obecnie wynosi 10,03 euro za godzinę. W rozliczeniu należy te uwzględnić czas pracy tzw. amplitudy, która składa okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Borne Sulinowo Zadzwoń 790666593

Konieczne jest dodatkowo wyznaczenie dni urlopu oraz innych wolnych dni, włącznie z używającymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy składają jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna i prawo unijne

Zgodnie z prawymi przepisami, składniki wynagrodzenia oraz nowe dodatki zawarte w państwowym układzie zbiorowym dotyczą również delegowanych pracowników francuskich. Regulacje te nie są zgodne z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w sukcesie przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet jeżeli sprzeciwiają się temu aparaty unijne. Płaca minimalna wynikająca z programu zbiorowego może wówczas obejmować nie tylko minimalną stawkę godzinową, ale też dodatek stażowy (zależny od długości funkcji oraz mający do 8 proc.), dodatek z tytułu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z tytułu książce w idealna i niedziele oraz cenie z tytułu podróży służbowych, naliczane za wszelki dzień z zakwaterowaniem i dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Borne Sulinowo Zadzwoń 790666593

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments