70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Ciacho Stepnica

Ciacho Stepnica

ciacho

Ciacho to ważna a niepowtarzalna z kilkorgu komedii, które sprawił Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w skok na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z dopłatą nieporadni, ale bardzo odważni bracia. Reżyser wielki z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w obecnym filmie nieco odbiega od tradycyjnego charakteru swojej prac.

Ciacho Drawno

Nie zostawia on jednak głównego tematu zainteresowania – wciąż jesteśmy w zespołach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka stanowi szczególnie ciekawą policjantką starającą się o sukces. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco krzyżują jej plany. Bardzo mocno dowiadujemy się kto za tym całym stoi i wrabia piękną policjantkę. Pozostaje pytanie: jaki powód stanowiła taż kobieta a jak dużo potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Drawno

Sprawa z powodem

Seans z „Ciachem” w repertuarze dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do całkowitej radości. Poza wieloma zabawnymi sytuacjami i dowcipnymi dialogami można zaobserwować także ważne przesłanie płynące z filmu. Komedia pokazuje, że wszystek, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, może zostać prawdziwym bohaterem, a jeszcze każdy bez wyjątku zarabia na właściwą miłość. Przesłanie obecne stanowi przedstawione w dobry, humorystyczny, i czasami nawet nieco ironiczny sposób. Główni bohaterowie są również barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co wszystek spośród nich na długo powstaje w świadomość, a jednocześnie ich karykaturalność w pewny rodzaj także bardziej podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film od samego początku interesuje i cieszy, że widz w napięciu czeka na dalszy rozwój wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera dużo się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i nieoczekiwanym, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Atrakcyjna i jedyna obsada to w filmach Patryka Vegi właściwie już tradycja. Na jakimś plakacie filmu tego reżysera można sprawdzić znane twarze. Główna bohaterka – Basia jest odtwarzana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Stanowi toż wyjątkowa rola aktorki, ponieważ całkowicie rezygnuje z wizerunkiem spokojnej i poukładanej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można sprawdzić aktorkę w bardzo bogatych formach. Z przodu na chwilę wciela się ona w ziemię prostytutki, później daje się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można sprawdzić także dość „niegrzeczną” scenę, w której główna bohaterka prezentuje swoje piersi. Mimo dość wysokiego wizerunku policjantki, z powodzeniem można powiedzieć, że nie wydaje ona lubej widzów. Nie jedynie odtwórczyni istotnej roli zarabia na uznanie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to również bardzo barwne postacie, które zarabiają na równie dużą uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z ogromnymi upodobaniami seksualnymi, jak zawsze świetnie znalazłeś się w komediowej roli. Marcin Bosak, w sztuki Krzysia, bardzo dokładnie poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na szczególnie ważne znaczenie zasługuje Paweł Małaszyński, od którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała również wielkiego zainteresowania. Samo stanowi skuteczne: wszystka z postaci na długo powstaje w świadomość, a przecież między innymi o to teraz w filmach chodzi.

Ciacho Drawno

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede każdym złota do oglądania komedia, która nie wymaga od widza analizy i wspaniałego zainteresowania. Opowiada ciekawą bajkę w zrozumiały dla odbiorców sposób, przy czym nie raz sceny z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Stanowi toż film, który warto zobaczyć nawet dla świetnej obsady aktorskiej i kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny spędzone z grą „Ciacho” Patryka Vegi to tak przyjemny środek na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera wielkiego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można uznać za dobry.

Ciacho Drawno

Źródło artykułu Ciacho

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments