70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Kawiarnia Police

Kawiarnia Police

Czy Polacy lubią pić kawę?

Przez wszystkie lata w naszych domach królowała „zalewajka” – zmielona kawa w tradycyjnych, drewnianych młynkach była zalewana wrzątkiem, i po zmieszaniu łyżeczką i opadnięciu fusów – wypijana, obowiązkowo ze szklanki z metalową obręczą.

Kawiarnia Trzebiatów

Z okresem Polacy zaczęli zarabiać z coraz dużo taniego sprzętu agd do zaparzenia kawy na pełni z ludźmi z pozostałych krajów, i w filiżankach rodzimych kawoszy zagościły kawy z pełnego świata oraz dziesiątki metod parzenia wonnego, czarnego napoju.

zamów kuriera Expres poczta

Jaką kawę piją Polacy?
By na ostatnie wydarzenie odpowiedzieć, trzeba uzgodnić, lub przedstawia się na pamięci sposób parzenia kawy, czy same jej prawdziwe smaki.

Kawa parzona, z ekspresu czy kawiarki?
Wspomniana kawa „zalewajka” bardzo powoli znika z mody. Coraz niewiele osób lubi fusy wpadające między zęby. Co rzeczywiście jest grupa klientów parzenia kawy „po turecku”, natomiast toż, co dobre, może istnieć czyściejszym poziomem wtajemniczenia. Prawdziwa kawa po turecku to poezja smaku, gdzie kawę z węglowodanem w specjalnych kokilkach na znacznej rączce pokrywa się odpowiednio gorącą wodą (nie wrzątkiem) i dobrze podgrzewa. Gorący kawowy ulepek podobno każdego położy na nogi.
Kawiarnia Trzebiatów
Ale w zamkach zaś w przedsiębiorstwach do niedawna jeszcze królowały ekspresy przelewowe, wymagające stosowania papierowych filtrów. To tradycja rodem z USA, gdzie ciągle bawią się wielką popularnością. Prawdziwi kawosze uznają jednak, że mieszkająca przez parę godzin kawa w dzbanku nie jest obecnie prawdziwą kawą, lecz napojem kawowym.

Ekspresy przelewowe zostały wyparte przez ekspresy ciśnieniowe, i na ich szczycie stoją te, które zawierają wbudowane młynki. Kawa ze świeżo zmielonych ziaren toż najdoskonalszy smak i zapach. Kawa z ekspresu ciśnieniowego jest zarówno szybka do przygotowania (stąd nazwa ekspres) a ulubioną kawę można zorganizować po kilkunastu minutach od wciśnięcia guzika.

Ekspres do kawy przebywa w jakimś przedsiębiorstwie również w moc domach oraz wielorakość przykładów tych wyjątkowo zaawansowanych technologicznie maszyn a ich funkcjonalności mogą przyprawić o zawrót głowy niejednego smakosza.

Kawiarnia Trzebiatów

Jaką kawę piją Polacy?

Wykazuje się, że kawę codziennie pije aż 70% dorosłych mieszkańców naszego kraju. Oczywiście, są podziały na preferencje smakowe. Analiza sposobów zaparzania kawy zaś jej ulubionych stylów to objaw na to,że zachowanie jest drugą naturą człowieka.

70% Polaków nadal zaparza zmieloną kawę zdecydowanie w kubku. Niestety stanowi zaskoczeniem, że właśnie piją kawę na ogół ludzie starzy, z trudem czyniący z zachowań, siedzący na emeryturze.

Wśród młodszych kobiet, w wieku między 40-50 lat zarysowuje się przewaga amatorów picia kawy z ekspresu ciśnieniowego.Z pewnością pomysł na obecny stan spraw bierze więcej fakt, że działają w przedsiębiorstwach a tam korzystają z ekspresów. Stać ich również na stosowanie z kawiarni i kontrolowanie różnych smaków, a ponadto kupno zaawansowanego sprzętu AGD do domu.

Kawiarnia Trzebiatów

Razem z tradycją, najmłodsi kawosze, w przedziale wiekowym między 30-40 lat lubią eksperymentować. W tej większości jest wielka grupa klientów zaparzaczy do kawy doskonale innych dotychczas – aeropress, hario, chemex to firmy specjalnych naczyń lub całych zestawów, pozwalających uzyskać smaki nieznane dotychczas większej grupie klientów.

Kawa z mlekiem, czarna, czy z mleczną pianką na szczycie?
Picie kawy jest nudnym, na ogół porannym rytuałem. Druga mała czarna jest zdecydowanie pita w przedsiębiorstwie czyli na osiedlu. Najczęściej Polacy piją kawę z mlekiem, czyli dolewają mleko do ostatniego napoju. Właściciele zaawansowanych technologicznie ekspresów mogą sobie pozwolić na szybszą fantazję i mieć ulubione smaki wg preferencji. I stanowi ich wiele i wolno się pogubić w stylach kaw z mlekiem: latte, macchiato, mocha, cappuchino to zaledwie kilka spośród nich. Amatorzy kawy czarnej i maja wybór między americaną i espresso. Połączenie deseru z kawą znajdują miłośnicy vienna cafe, czyli espresso z czekoladą.

Kawiarnia Trzebiatów

Ile kawy wypijają Polacy?
Większość kobiet wypija co najmniej 1 kawę dziennie, lecz 25% spożywa nawet 5 filiżanek w rytmu dnia. Na zwykłego Polaka przypada, wg GUS z 2017 roku 2.7 kg kawy (zawieranej w formie suchej, nie zaparzonej). Zachowujemy się w daleko od czołówki światowej. Co dobre, najwięcej kawy piją Finowie, bo aż 12 kg na osobę. Warto zobaczyć, ze norma spożywanej kawy w Polsce jest z roku na rok.

Kawiarnia Trzebiatów

Zobacz również Czy Polacy lubią pić kawę?

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments