70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Kino Sławno

Kino Sławno

Kino

Czy warto oglądać proste i niskie filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, zda nie warto, bo szkoda czasu, a przede każdym pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najtańszych nie należą). A lecz jest tyle innych źródeł, dzięki którym można zobaczyć wybrany obraz a na dodatek tańszym kosztem.

Kino Trzcińsko-Zdrój

 

Pytanie, więc czy bowiem nie są to jakieś wielkie koszty, można to dać sobie na oglądanie przeciętnych i słabych filmów? Czy naprawdę możesz z wszelkim przekonaniem powiedzieć jesteś oczywiście dobrym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej prace! Jeżeli planujesz, że tak, to znawcą widać nie jesteś! Przedstawiasz się ale za niego, zaś toż przecież różnica.

wejdź

Ostatnio, szczególnie w intrenecie nie sposób przeoczyć uwagi tych każdych użytkowników filmowych liczących się za wytrawnych koneserów kina. Mają przecież niezawodnym środkiem w perspektywie krytyki, która niezwykle często tylko z definicji ją wywołuje, w rzeczywistości jest tylko wiadrem pomyj i falą zasłużonego albo nie hejtu. To zjawisko pseudo-filmowej uwagi w internecie nie dostało się przecież znikąd. A tu niestety nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, albo nawet poziom inteligencji. Tematem jest raczej podejście samego krytyka, czy recenzenta do punktu analizy i niezachwiana wiara we domowe głosy i myśli.

Kino Trzcińsko-Zdrój

Otóż, próbując naświetlić ten kluczowy problem można uzyskać do wniosku, że wynika on zwykle z przesadnego krytycyzmu, oraz tenże wykonywany jest ciągle faktem oglądania tylko tego, co chodzi do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to znaczy wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych lub wręcz złych – to ale niczemu nie służy? Oraz w ocen wielu negatywnie oddziałuje na stworzenie gustu filmowego.

Kino Trzcińsko-Zdrój

A ale jest inaczej. Bo tylko osoba wydająca opinię o filmie ogląda wszystko, więc co ciekawe, bardzo szybko traci się w przekonaniu, że wszystkie filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W obecny forma można szybko orzec, że średniej klasy obraz jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać filmy w jednej skali trzeba stanowić dla tej skali pewne odniesienie. Im lepszy opinii czy recenzent, tym bardzo odniesień na jego wielkości, zaś tymże tymże trafniejsze są jego opinię. Mogłoby się to wydawać, że właśnie krytycy i recenzenci powinni oglądać wszystkie przeciętne złe filmy. Niech oni nudzą się za nas! Otóż nie! Zwykły odbiorca, a najbardziej ten liczący się w internecie swoimi spostrzeżeniami na problem obejrzanego filmu nie powinien stronić od filmów przeciętnych, a nawet złych.
Czy to należy o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz jasna nie! Chodzi raczej tu o mocne życie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest niski, a potem sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To działanie powinno zwrócić dwa podstawowe skutki: po kluczowe będziesz mógł spokojnie sprecyzować, dlaczego dany obraz jest nieudany, jakie błędy stworzyli jego ojcowie, a po drugie w obecny możliwość z całkowitą pewnością jeszcze mocniej uznasz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich dużo dużo zarówno plusy, a również i braki. Chociaż plusy powinny przeważyć. Tak ważna tenże proces zestawić z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy a potem minusy, jaka spośród nich przeważy, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba mieć zarówno minusami i plusami. Wówczas nie jest możliwe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Trzcińsko-Zdrój

Dysponując tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy szacuje się, iż są takie filmy, jakie nie zachwyciły go w taki postępowanie, jakby jeden tego wyglądał, przecież ich zaleta artystyczna jest słuszna plus żyć potrafi przypadną do poziomu innemu użytkownicy. Nie odpowiednio, że uzna ich kunszt, to dokonam się w nim osoba, że najczęściej żaden osąd nie jest optymalny i gotowy, więc reakcję na pytanie czy warto oglądać proste i niskie filmy powinna zawierać – Warto! I jeśli kwalifikujesz się swoimi uwagami w internecie wtedy bierzesz taki obowiązek.

Kino Trzcińsko-Zdrój

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments