70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Poczta kurier Bieruń zamów online

Poczta kurier Bieruń zamów online

poczta kurier

Z powodu szybkiego rytmu życia i większej popularności transakcji internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecne na rynku usługi kuszą nas niskimi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Kalety może być dziecinnie łatwe i naprawdę może ułatwić nam życie. Co należy wiedzieć o nadawaniu paczek kurierem? Jakie mogą być korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie pomyłki popełniamy przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Kalety

Niewielkie przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane przesyłki, to te o niewielkich wymiarach. Chociaż dostarczenie ich samemu na pocztę być może nie było by, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego mieszkania przez pracownika firmy kurierskiej wiele upraszcza. Oszczędzimy przy tym czas i swoje nerwy, ponieważ czekanie w kolejkach do okienka nigdy nie jest przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to jedynie kilka elementów, najpierw należy zrobić zlecenie na kuriera, spakować paczkę zgodnie z wytycznymi a następnie czekać aż Poczta kurier Kalety pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może przejąć od nas paczkę nawet w tym samym dniu, jeśli złożyliśmy zamówienie rano, albo dnia następnego. Może mieć to znaczenie szczególnie jeśli zależy nam na dostarczeniu paczki do odbiorcy na czas. Zazwyczaj czas doręczenia przesyłki to 24 godziny w następnym dniu roboczym.

Wysyłka wielu paczek

Jeśli zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy wiele pakunków miesięcznie możemy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to zmniejszyć liczbę dokumentów. Dodatkowo mamy wtedy szansę wystawienia faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu tylu pakunków z pewnością zauważymy również korzyści z przejmowania ich przez kuriera w prost spod naszego mieszkania. Dostarczenie ich za każdym razem na pocztę zajęło by dużo czasu i mogło wymagać od nas siły, szczególnie jeślipakunki sporo ważą. Ponadto cena przesyłek hurtowych okazuje się niższa niż opłata za każdą z nich oddzielnie. Jeśli jesteśmy zmuszeni wysyłać znaczące ilości paczek warto skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, jeśli pakunek który musimy nadać zajmuje bardzo dużo miejsca oraz sporo waży? Opłacalnym wyjściem może być przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz towaru do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się właściwie od wysłania normalnej przesyłki. Tak samo musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć pakunek oraz umożliwić kurierowi odbiór. Z racji na wymiary paczki musimy zapewnić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania ładunku.

Warto pamiętać, że kalkulując rozmiary przesyłki oraz masę musimy uwzględnić paletę. Przeciętna euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i liczy mniej więcej 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą mogły zwiększyć swoją masę pod działaniem wilgotności, w związku z tym lepiej nie zbliżać się do granicznej wagi paczki. Wybierając paletę na której prześlemy towar, upewnijmy się czy jest ona w zadowalającym stanie. Uszkodzona paleta nie będzie zapewniać odpowiedniego zabezpieczenia i towary na palecie mogą ulec uszkodzeniu. Jeśli okaże się, że paleta nie była sprawna w momencie nadania paczki, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem odszkodowania za straty.

Generalne zasady nadawania paczek

Każda firma kurierska miasto może mieć własne wewnętrzne wymagania dotyczące wymiarów, opakowania paczek i kontaktu z kurierem. Dlatego dobrze jest poznać je przed dokonaniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości przesyłki i jej gabarytów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej folią lub unieruchomienie towaru odpowiednimi pasami. Niewielkie przesyłki z wrażliwą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie pochłaniało pojawiające się drgania. Oczywiście Poczta kurier Kalety chce żeby wszystkie pakunki były traktowane z delikatnością, jednak należy pamiętać, że podczas przewozu nasza paczka może się przewracać lub zostać przygnieciona przez pozostałe pakunki.

Kolejną rzeczą o której sporo osób zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Kalety odbierając paczkę musi również ten list przewozowy dostać i jeśli nie przygotowaliśmy go z wyprzedzeniem, musimy to zrobić podczas kurier już czeka. W związku z tym przedłużamy czas odbioru paczki i w skali całego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś przybyć. Dlatego należy pomyśleć nie tylko o nas samych, ale także o innych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Kalety .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę