70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Pożyczka z ratą malejącą

Pożyczka z ratą malejącą

Firmy pożyczkowe pozabankowe cieszą się coraz większą popularnością. Popyt na tym rynku sprawia, że pożyczkodawcy prześcigają się w pomysłach jak przyciągnąć do siebie klienta. Pożyczki ratalne w parabankach zyskują większą popularność od chwilówek. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta: taki dług łatwiej spłacić niż ten na 30 dni. Klienci szukają rozwiązań stworzonych pod nich. Jednym z takich rozwiązań jest pożyczka z malejąca ratą. Czy firmy pożyczkowe mają takie rozwiązanie w swojej ofercie? Sprawdziliśmy to dla Was.

Malejąca rata (popularna w bankach) jest to pożyczka, w której z każdym miesiącem płacimy mniejszą ratę. Dzieje się tak dlatego, że kapitał kredytu spłacamy w jednakowych, równych częściach przez cały okres spłaty, za to odsetki wyliczane są na podstawie kapitału pozostałego do spłaty, który rzecz jasna stopniowo maleje, a więc rata jest coraz mniejsza.

Czy rozwiązanie to jest dla Nas opłacalne? To zależy od wysokości kredytu i naszych preferencji. Zdaniem specjalistów, kredyty ze zmienną ratą (rosnącą lub malejącą) są znacznie bardziej opłacalne od rozwiązań ze stałymi ratami. Spłacanie długu w coraz mniejszych ratach daje nam pewnego rodzaju zabezpieczenie w przypadku ewentualnie pogarszającej się sytuacji finansowej.

Pozabankowe firmy pożyczkowe rozwijają swoje oferty starając się dopasować do swoich klientów i zdobyć nowych. Pożyczkę z malejącą ratą przygotowała firma Aasa Polska. Pozostali pożyczkodawcy nie mają tego rozwiązania w swoich zamiarach. Tak więc w parabankach, królują póki co, pożyczki ze stałą ratą.

Skoro nie możemy decydować, w jakich ratach chcemy spłacać pożyczkę to wybierzmy tego, który da nam najkorzystniejsze warunki spłaty. Skorzystajmy więc z porównywarki internetowej. Na takiej stronie możemy zapoznać się ze wszystkimi parametrami przyszłej pożyczki i wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie. Poszukiwania firmy, która udzieli nam pożyczki trwa parę minut. Następnie przechodzimy na stronę internetową pożyczkodawcy, składamy wniosek i czekamy na informację o decyzji firmy pożyczkowej. Cały proces od wejścia na stronę porównywarki do otrzymania środków na koncie może trwać tylko godzinę.

Konkurencja na rynku pożyczek pozabankowych zapewne wkrótce wymusi na firmach pożyczkowych wprowadzenie pożyczek z malejącą ratą. Na tą chwilę możemy korzystać z porównywarek internetowych, składać wniosek online lub przez sms oraz ustalać wysokość kwoty oraz okres kredytowy dopasowując je do naszych możliwości finansowych i potrzeb. Rozsądnie kalkulując i wybierając nie wpadniemy w długi oraz kłopoty z nimi związane i znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments