70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Reklama Nowe Warpno zadzwoń 609 005 164

Reklama Nowe Warpno zadzwoń 609 005 164

Za event marketingiem kładzie się trochę bardzo niż tylko organizowanie różnego typu wydarzeń. Istnieje ostatnie akurat sam z najnowszych kanałów promocji wartości i materiałów, który uznawany jest za wiodącą formę działań marketingowych wielu firm. Na czym tak polega event marketing a jak go korzystać, aby przyniósł wymierne korzyści?

Reklama Sławno zadzwoń 609 005 164

Na wstęp trochę historii, czyli skąd się wziął event marketing?

Można by zaryzykować stwierdzenie, że z eventami ludzkość ma do budowania już od starożytności. Jednymi z głównych eventów były igrzyska olimpijskie w Grecji, walki gladiatorów, turnieje rycerskie, które wykonywały kreowaniu wizerunku panujących w oczach społeczeństwa również trzymały dodawać się do zwiększenia sympatii i lojalności. Można powiedzieć, że jak wyróżniał się władca zamiast marki. Jednak ta koncepcja event marketingu i zatwierdzenie jej za urządzenie będące osiąganiu celów przedsiębiorstwa pojawiła się znacznie później, bo dopiero na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Niebagatelny nacisk na wzrost event marketingu miały mass media.
Czym oczywiście istotnie jest event marketing?

reklama

reklama

Eventy mają tak ogromne spectrum działania, że niełatwo jest bezpośrednio udzielić reakcje na pytanie, “czym jest event marketing”. W trudnym skrócie event marketing liczy na organizacji wydarzeń promocyjnych, imprez, które zapewniają realizacji celów organizacji wobec otoczenia zarówno zewnętrznego, kiedy i prywatnego, czyli klientów, partnerów biznesu, kontrahentów, pracowników. Organizacja różnego typu eventów najczęściej powiązana jest z promocją.

zobacz również chwilówka od ręki

Do czego zapewnia event marketing?

Event marketing odgrywa szczególnie znaczącą siłę w wymianie z kontrahentami biznesowymi. Dzięki eventowi marka zyskuje rozgłos medialny, dochodzi do wielkiego grona odbiorców, łatwiej jej skoncentrować uwagę mężczyznę i zaciekawić go. Imprezy firmowe stwarzają możliwość do rozpoczęcia nowych kontaktów, jakie mogą stanowić początkiem owocnej współpracy.

Jakie zalety może otrzymać firma dzięki event marketingowi:

umocnienie pozycji firmy;
trafienie do jak najwyższego grona odbiorców;
zwiększenie świadomości marki;
zdobycie zaangażowania i rozgłosu medialnego;
pozyskanie nowych typów i klientów.

Czy event marketing zawsze jest promowaniu firmy na zewnątrz?

Odpowiedź brzmi NIE! Obok działań nastawionych na odbiorców i przyjaciół biznesowych, event marketing za cel zadaje sobie i integrację ludzi i wsparcie poczucia winie za organizację. Event marketing prawdopodobnie istnieć także formą gratyfikacji lub próbą udoskonalenia pracy zespołowej. Ma motywować pracowników do szczęśliwszej i wydajniejszej pracy.
Jak zorganizować event, by pokazałeś się sukcesem?

Chcąc zrobić dobry event, należy przede wszystkim wspominać o charakterze, który ten event jest realizować. Istotne jest dodatkowo, by nie było ostatnie inne, nic nieznaczące wydarzenie. Nie ważna powielać scenariuszy i przechodzić na łatwiznę. Na event powinien znaleźć oryginalny pomysł.

Event pragnie być dużo zorganizowany. Niektóre firmy obejmują swojego event managera, w pozostałych za event marketing ważny jest po prostu dział marketingu, jednak ważna te rozważyć zatrudnienie wykwalifikowanej firmy eventowej, która zajmie się zorganizowaniem takiego wydarzenia.

zobacz również reklamy Kołobrzeg

Termin organizacji eventu pragnie być wygodny dla ludziach dodatkowo nie powinien kolidować z pozostałymi wydarzeniami. Istotne jest dodatkowo, aby wszyscy ze stosownym wyprzedzeniem zostali odpowiednio poinformowani o imprezie.

zobacz również Pieczątki Kołobrzeg

Jeżeli chodzi o środowisko na event, to szansy jest właściwie sporo. Oczywiście możemy obniżyć się wyłącznie do zorganizowania konferencji czy spotkania firmowego, a z gwarancją nie będzie toż niczym pięknym i promującym firmę. Co gorsza może przerodzić się w długi i monotonny wykład, na jakim ludzie będą zasypiać. Dużo jest wpisać na dodatek innego, i jednocześnie oryginalnego, coś, co będzie długo wspominane. Ostatnio niezwykle łatwe stały się imprezy team buildingowe, które stosują przyjemne z skutecznym. Imprezy team buildingowe stwarzają możliwość do lepszego poznania się na całkiem innym sensie a w idealnych warunkach. Eventy team buildingowe zazwyczaj planowane są z dala od stanowiska pracy tak, aby uczestnicy potrafili się całkowicie odprężyć i wyciszyć. Co dlatego najlepiej pasować na taką imprezę? Pewno to stanowić akcja na torze wyścigowym, off-road, paintball czy gra miejska.
Źródło tekstu jest  Agencja Eventowa z adrenaliną we natury. Naszą umiejętnością jest forma imprez samochodowych

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments