70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Siłownia Chociwel

Siłownia Chociwel

siłownia

Mięśnie klatki piersiowej toż głównie wyznaczyć naszego zajęcia w trening siłowy. Prawdopodobnie stanowi jedną spośród ostatnich partii mięśniowych, które tak przygotowane dostarczają nam bardzo radości a daleko się prezentuje i niezwykle kieruje się w oczy.

Siłownia Nowogard

 

Ale nie wcześniej czy później każdy trafi na opór – na ostatni punkt, gdy klata przestaje być. Przychodzi do stagnacji. Kiedy jej ujść, jak przełamać tą choroba i sprawić, że mięśnie klatki piersiowej będą się dalej rozwijały? O tym postaram się zapoznać Was w tym punkcie.

somatodrol

somatodrol

Zarówno mięśnie klatki piersiowej kiedy a wszystkie nowe nie lubią nudy, czyli takich samych treningów, prowadzonych przez większy czasu. A zatem zasada to iść mięśnie na wszystkim treningu. Staraj się, by wszystek Twój trening wyglądał nieco inaczej. Co więc oznacza? Zmieniaj rodzaje ćwiczeń, nie zaczynaj każdego treningu tak samo. Część z trenujących pisze ten brak, że prawie zawsze zaczynają trening na tą grupę mięśni od wyciskania na ławce prostej. Błąd!

zobacz również somatodrol

Siłownia Nowogard

Odpuść na jeden czas to szkolenie, zapomnij o nim na parę tygodni. Zacznij trening np. od wyciskania na ławce skośniej – ono bardziej pobudza górne mięśnie klatki piersiowej, dzięki czemu staną się one bardziej wypukłe, pełniejsze – a jednak o to nam chodzi! Przeplataj ćwiczenia, jako jedyne robisz na górną partię, to kolejne niech będzie na dolną, następne na środkową. Gra tym zmieniaj ciężar. Nie bój się zmniejszać ciężar.

Siłownia Nowogard

Wtedy te jest zwykły błąd, który powtarzają szczególnie początkujący – wykonują ćwiczenia na zamówienie wielkim ciężarze zaniedbując technikę. Nie cierpi nic gorszego! Po pierwsze przez ostatnie mięśnie nie poprawiają się tak, jak powinny, a po drugie istnieje spore zagrożenie kontuzji. Zmieniaj także ilość powtórzeń – często pojawiającym się brakiem jest budowanie dalej tej jednej ilości powtórzeń, np., 8. Jeśli tak piszesz to układ oraz mięśnie się szkolą a nawet kiedy na startu są efekty, wtedy w celu dojdzie do stagnacji. Tak, to rób czasami po 5-6 powtórzeń, następnym razem po 10-12.

Siłownia Nowogard

Należy także pamiętać o właściwej suplementacji, bo w pewnym etapie suplementy które zapewnijmy z posiłków zatrzymują się niewystarczające. Dlatego trzeba pomyśleć o suplementacji – na początek jako przyczyna to białko, bcaa, izotonik, a na moc królowa suplementów, czyli Kreatyna OLIMP.

Jeżeli to trafiłeś na przeszkodę i mięśnie zakończyły się rozwijać – spróbuj wykorzystać wyżej opisane sposoby – powinny pomóc Ci dać odpowiednie efekty. Podobne zalecenia można oczywiście wykorzystać na jakąkolwiek inną partię mięśni. Jeśli nadal nie będziesz korzystał pożądanych efektów może zastanów się nad konsultacjami z trenerem personalnym, albo weź z treningu z takim specjalistą. Nieraz zdanie na prowadzone ćwiczenia krytycznym spojrzeniem przynoszą wyjątkowo delikatne wyniki. Samemu można kontrolować ilość powtórzeń, dobór odpowiedniego ciężaru, a już jakość wykonywanych ćwiczeń samemu ocenić jest dosyć ciężko.

Można poprosić kolegę lub koleżankę aby sprawdzili albo ich oddaniem ćwiczenia produkowane są prawidłowo, ale oraz dobrą pracą, która daje rezultaty jest nagrać sobie trening. Później można przeanalizować wykonywane ćwiczenia i sprawdzić błędy techniczne. Metoda zapisywania się podczas wykonywania ćwiczeń też potrafi znacząco podnieść jakość, i kiedy wiadomo za jakością idą efekty.

Źródło artykułu  Stagnacja w rozwoju mięśni klatki piersiowej

Siłownia Nowogard

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments