70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Stomatologia estetyczna Stargard

Stomatologia estetyczna Stargard

Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?

Jeszcze więcej kobiet ma z sposobów z zakresu stomatologii estetycznej, by zajmować się atrakcyjnym widokiem swoich zębów. Ale albo są one bezpieczne dla niemowląt? Warto zapoznać się z najbardziej powszechnymi zabiegami i sprawdzić albo są one zachęcane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Bobolice

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna łączy w sobie wiele rzeczy stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), oraz jej istotnym celem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych braków w ramach stomatologii estetycznej zalicza się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Sposób ten pracuje się zwykle przy wykorzystaniu specjalnej ochrony na uzębienie i zastosowanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z ograniczoną zęba dzięki takim czynnikom jak światło lub związki chemiczne, i otrzymany wynik jest od razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Bobolice

Profesjonalne wybielanie zębów nie powoduje zakłóceń w tkance szkliwa, niemniej jednak po zabiegu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (głównie na zima). Wybielanie może i skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto podkreślić, że nieprawidłowo wykonywany sposób może sprawić nierównomierne lub nadmierne wybielenie dodatkowo może istnieć podstawą mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Bobolice

Według unijnej dyrektywy z 2012 roku, a także Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne wybielanie zębów z zastosowaniem określonych środków chemicznych w normalnym stężeniu jest natomiast bezpieczne dla zdrowia, jednak widać istnieć traktowane tylko u kobiet dorosłych (powyżej 18 r. życia). Nie zapisuje się również wybielania osobom z nadwrażliwością zębów i dziąseł, kobietom w chce i matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania polega na ścieraniu innego typu osadów (wynikających z kawy, herbaty, papierosów także kolejnych kaw lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalistycznego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno być kłopotu spośród obecnego typu osadami. Sam zabieg jest miły, choć wywołuje pewien dyskomfort, i po jego wykonaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów i dziąseł. Przeciwwskazaniem do tworzenia piaskowania u dzieci jest jeden jego efekt – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U dzieci są one przynoszone poprzez lakowanie.

Skaling z zmian polega na ścieraniu kamień nazębnego układającego się w zakresie szyjek zębowych – z dziedziny korony (powszechnie wykorzystywany) lub spod powierzchni dziąseł. W sukcesie skalingu w regule nie ma przeciwwskazań do sprawiania go u dzieci. Jeśli jest taka problem, więc mocna go stworzyć oraz będzie on dla niemowlęcia bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to długa płytka kompozytowa lub zrobiona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba od jego wysokiej (wargowej) strony. Z zmian korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w całości zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią rolę miłą i ochronną. Niekiedy licówki używane są do korygowania wad zgryzu, ale większość stomatologów nie poleca tego typu praktyk. Też jak myślenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do wypełnień mało inwazyjnych, lecz nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia od 3 do 30% tkanki zęba. Z zmiany w sukcesie koron ząb wymaga być oszlifowany w niezwykle większym stopniu. W układu z czym, skoro nie jest taka potrzeba lepiej nie ingerować w grupę uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Bobolice

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments