70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Teraz bank musi „pomóc” w wypadku błędnego przelewu

Teraz bank musi „pomóc” w wypadku błędnego przelewu

Teraz bank musi „pomóc” w przypadku błędnego przelewu

Teraz bank musi „pomóc” w wypadku błędnego przelewu – Od lipca 2018 roku łatwiej będzie odzyskać omyłkowo wysłane pieniądze (błędne dane na przelewie). Bank będzie zobowiązany pomóc nam w takim wypadku. Uwaga ta sprowadzać się choć będzie do kontaktu z bankiem odbierającym przelew oraz – w ostateczności – do dania danych osobowych przypisanych do konta odbiorcy.

Teraz bank musi „pomóc” w wypadku błędnego przelewu

 

Nie znam czy byliśmy jak w mieszkaniu sytuację, w jakiej przesłaliście pieniądze na niskie konto. Ja posiadał taką okazję dwa razy, w tym raz z mojej winy i raz przez błędnie podany numer konta. W takich przypadkach zawsze winni byliśmy na silną wolę innej świadomości i kilku szczęścia. Mi udało się raz zapłacić za samochód na zły numer konta, ponieważ taki dany był na FV. Powodzenie w wydarzeniu, że nr konta (błędny) na które przelałem pieniądze nie trwał także oddał mi je automat bankowy. W tamtym przypadku musiałem jednak zetknąć się z odbiorcą konta i zabiegać o zwrot. Całe szczęście, iż go potrafił.

Procedura zwrotu błędnie wykonanego przelewu
Od lipca ostatniego roku procedura zwrotu pieniędzy w wypadku przelewu pieniędzy zostanie nieco uproszczona, ponieważ bank będzie tworzył obowiązek nam pomóc. W planie bank jest obowiązek podjąć działalność w ciągu 3 dni z zgłoszenia. Musi powiadomić odbiorcę przelewu oraz obcy bank o błędnej transakcji. Odbiorca takiego przelewu ma 30 dni na przełom pieniędzy. Trafiają one na startu na konto techniczne w banku, a tylko po do właściciela.

Po otrzymaniu informacji z banku, odbiorca błędnego przelewu ma 30 dni na reakcję. Skoro ona nie nastąpi, to bank na bliski wniosek musi podjąć nam pełne dane personalne posiadacza konta czyli imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres działalności itp. Jeśli odbiorca przelewu ma konto w obcym banku, toż ten bank jest 3 dni na znaczenie takich wiedzy do polskiego banku, który następnie udostępni znane nam (uwaga jeśli zastosujemy je do nowych charakterów niż odwrócenie transakcji grozi nam grzywna do 30 000 PLN).

Oraz na tym niemal więcej praca banku się kończy. Dużo o zwrot pieniędzy musimy walczyć sami przed sądem choć w wypadku bycia wszystkich informacji oraz dokumentacji całej sytuacji myśl będzie zupełnie prosta, wprawdzie nie wiem ile potrzeba w takich przypadkach liczyć na decyzję sądu.

Idealnie byłoby gdyby była procedura, gdzie przy błędnym przelewie na bliski wniosek wszystko dzieje się automatycznie. Myślę sobie jednak, że mogłoby więc być spożytkowane przez „cwaniaków” w swoisty sposób. W każdym razie istnieje toż ciekawa zmiana pomagająca odzyskać pieniądze z złych przelewów, które wszystkiemu mogą się zdarzyć.

Artykuł powstał dzięki serwisowi pożyczki na zasiłki

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments